• 81 ilde 37 bin kadının başarı hikayesine destek verdik

 • 15 kategoride 52 bini aşkın ilan ile 7/24 açık dijital mağaza tüm Türkiye’nin hizmetinde

 • 1 milyon TL’nin üzerinde satış

 • Hobi olarak başlanan çalışmaların gelir getiren faaliyetlere dönüşümü

  Kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesine, eğitim ve refah seviyelerinin artmasına katkıda bulunabilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz Girişimcilikte Önce Kadın projesini Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle yürüttük. Projeyle, girişimci kadınların el emeği, göz nuru ürünlerinin dijital teknolojilerin getirdiği yeniliklerle kolayca satılmasına ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesine olanak sağladık.

 • Dijital mağaza, tüm Türkiye’nin hizmetinde

  Kadın kursiyerleri tüketiciyle buluşturma amacıyla açılan oncekadin.gov.tr web sitesinde, tüm Türkiye’ye 7/24 hizmet veren dijital mağazayla kadınlarımıza dijitalleşme yolunda sağlam bir zemin yaratmanın mutluluğunu yaşadık. Yaklaşık 30 bin üyesi bulunan oncekadin.gov.tr dijital mağazasında bugüne kadar 15 kategoride 52 bini aşkın ilan verildi, 1 milyon TL’nin üzerinde satış yapıldı.

 • Girişimcilikte Önce Kadın projemiz, UN Global Compact’in Navigating the Future of Business and Human Rights: Good Practice Examples raporunda iyi uygulama olarak yer aldı. Rapor, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılan şirketlerden alınan iyi uygulamaları sunuyor, dünyadaki Küresel İlkeler Sözleşmesi Yerel Ağları’nın yedi ana temayı ilerleten girişimleri gösterir: işin geleceği, iklim adaleti, etkili çözüm ve şikayet mekanizmaları, göçmen hakları, cinsiyet eşitliği, durum tespiti ve çalışma yoksulluğu ile mücadele.

  Rapor için tıklayın

 • Başarılı girişimci kadınların desteklenmesi ve projede yer alan diğer kadınlara rol model olarak hikâyeleriyle ilham vermeleri hedefiyle her dönem sonunda Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması düzenledik. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması’nda Türkiye’nin dört bir yanından toplam 621 başvuruyla bugüne kadarki en yüksek başvuruya ulaştık. Kursiyerlerin kendi üretimleri olan el yapımı ürünlerle katıldığı ve projenin internet sitesi aracılığıyla satış yaptığı yarışmada katılımcılar, satış adedi, oncekadin.gov.tr’ye yüklenen ilan adedi, kargolu ve kargosuz satış tutarları gibi sayısal verilerle değerlendirildi. 3 kişiye Büyük Ödül, 2 kişiye ise Jüri Özel Ödülü ve en yenilikçi ürünü tasarlayan proje katılımcısına Üründe İnovasyon Ödülü olmak üzere 6 kadına girişimcilik hayallerini gerçekleştirebilmeleri için toplamda 43 bin 500 TL’lik cansuyu sermayesi sunduk. Proje kapsamında başarılı girişimci kadınlar için bugüne kadar 120 bin TL cansuyu sermayesi sağlamış olduk.

 • Girişimcilikte Önce Kadın Mobil Uygulaması Yayında!

  Uygulama sayesinde kadınlar daha önce Halk Eğitimi Merkezlerinde sınıf içi verilen girişimcilik ve teknoloji eğitimlerini ücretsiz olarak alabiliyorlar. Eğitimlerini tamamlayan kadınlar Halk Eğitimi Merkezi’nden mesleki eğitimlerini alarak uygulama üzerinden kolayca oncekadin.gov.tr’ye ürünlerini yükleyip, aile bütçelerine katkı sağlayabiliyorlar.

  Uygulamayı IOS ve Android marketlerden ücretsiz indirebilirsiniz.

 

Girişimcilikte Önce Kadın
Girişimcilikte Önce Kadın sayesinde, üniversiteden sonra hiçbir işte çalışmayıp çocuklarıma adadığım hayatımda ilk defa kendi başıma bir gelir elde ettim. En önemlisi de artık ürünlerimi yaparken yalnız hissetmiyorum ve can suyu sermayemle hayallerime bir adım daha yaklaştığımı biliyorum.
Enhar Doğan
Pamukkale HEM / Denizli / Girişimcilik Yarışması Birincisi

Projelere Göz At

 

 

 

add-or-plus app-store block brand-outline broadband-mid broadband bundles-hi-dark call calls-contacts-mid chat chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up close community customer-care dashboard-hi dashboard deals delivery gonulluluk help location-hi location mail members menu mobile-hi-dark mobile-mid mobile my-vodafone network-signal-hi network offer-badge-percent offer-badge pause play quote-left Created with Sketch. quote-right Created with Sketch. rank-virtuoso report reports return-product roaming search security-mid security share social-facebook social-google-plus social-instagram social-twitter social-youtube tail tick top-up tv upgrade-mid video vodafone-logo-white vodafone