Kadına şiddete karşı
hep birlikte #BenVarım demek için
Vodafone Instagram sayfasında
buluşuyoruz.

Tıkla, #BenVarım demeye davet ettiğin arkadaşlarını etiketle. Biz şiddete karşı #BenVarım dedikçe acılar maskelenmeyecek, unutma!
#BenVarım de
Vodafone Grup Vakfı’nın aile içi şiddetin etkilerini ortaya koymak için Türkiye dahil 9 ülkede gerçekleştirdiği araştırmaya göre dünyada çalışanların %37’si, Türkiye’de %42’si aile içi şiddet görüyor. Her 3 çalışandan 1’i acil yardıma erişim sağlayacak bir mobil uygulamanın aile içi şiddetin iş yaşamına etkilerini önemli ölçüde azaltabileceğine inanıyor. Böyle bir uygulamaya sahip olma fikri %45 oranla en çok Türkiye’de ilgi görüyor.
Kırmızı Işık Uygulaması’yla neler yapabilirsin?
Alo 183, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma ve Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı acil numaraları tek tuş ile aranabilir.
En yakın AÇSHB Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi adresleri ve başvurulabilecek kuruluşlar harita üzerinden bulunabilir.
Şiddete maruz kalındığında neler yapılabileceği ile ilgili bilgiler bulunabilir.
Görme engelli kullanıcılar dokunarak seçtikleri ögenin sesli okunmasını sağlayabilirler.
Arapça dil seçeneği ile Türkçe bilmeyen mülteci kadınlar kullanabilir.
Kırmızı Işık, şiddete uğrayan ve güvenliği konusunda endişe duyan kadınlara destek olmak üzere oluşturulmuş bir uygulamadır.
add-or-plus app-store block brand-outline broadband-mid broadband bundles-hi-dark call calls-contacts-mid chat chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up close community customer-care dashboard-hi dashboard deals delivery gonulluluk help location-hi location mail members menu mobile-hi-dark mobile-mid mobile my-vodafone network-signal-hi network offer-badge-percent offer-badge pause play quote-left Created with Sketch. quote-right Created with Sketch. rank-virtuoso report reports return-product roaming search security-mid security share social-facebook social-google-plus social-instagram social-twitter social-youtube tail tick top-up tv upgrade-mid video vodafone-logo-white vodafone