65+ Yaşlı Hakları Derneği’nin “Birlikte İyileşelim” Videoları Vodafone TV’de

Türkiye Vodafone Vakfı, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü kişilere destek olmak üzere yeni bir projeye imza attı. Vakfın paydaşlarından 65+ Yaşlı Hakları Derneği’nin “Birlikte İyileşelim” temasıyla hazırladığı ve 65 yaş üstü kişilerin karantina döneminde ihtiyaç duyabileceği bilgilerden oluşan 35 bölümlük özel video serisi Vodafone TV’de yayınlanmaya başladı.

Toplumsal değişim ve gelişimin öncüsü olma hedefiyle faaliyet gösteren Türkiye Vodafone Vakfı, koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. 65+ Yaşlı Hakları Derneği ile yapılan işbirliği kapsamında, salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü kişilerin karantina döneminde ihtiyaç duyabileceği bilgilerden oluşan “Birlikte İyileşelim” temalı özel video serisi Vodafone TV’de yayınlanmaya başladı. 65+ Yaşlı Hakları Derneği tarafından hazırlanan 35 videoluk seride sağlıktan beslenmeye, psikolojiden ev ekonomisine kadar pek çok konuda uzman görüşleri aktarılıyor. “Birlikte İyileşelim” videolarıyla, yaşlılara koronavirüsle mücadele için çeşitli ipuçları sunulurken, moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını sağlayacak yardımcı bilgiler de paylaşılıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, şunları söyledi:

“Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada ve Türkiye’de olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Toplum olarak birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Türkiye Vodafone Vakfı olarak, ‘iyilik için teknoloji’ vizyonumuzla teknolojiyi insan hayatını iyileştirmek için kullanıyoruz. Bu doğrultuda, salgından en çok etkilenen kesimlerden biri olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek olmak için harekete geçtik. 65+ Yaşlı Hakları Derneği ile yaptığımız işbirliği kapsamında, bu vatandaşlarımıza koronavirüs ve karantina ile ilgili hemen her konuda yardımcı olacak videolar yayınlıyoruz. Vodafone TV’den yayınladığımız ‘Birlikte İyileşelim’ videolarıyla yaşlılarımıza her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Koronavirüs sürecini hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatacağımıza inanıyoruz.”

65+ Yaşlı Hakları Derneği Başkanı Gülüstü Salur ise şöyle konuştu:

“Kovid-19 salgınının kendisinden önce haberi geldi. Yaşlılar için çok riskli olduğu bilgisi ile. Yaşlılar hiç olmadıkları kadar gündemin odağında oldular iki aydır. Önce dikkat edin, evde kalın, sonra sakın sokağa çıkmayın, biz sizin ihtiyaçlarınızı karşılarız, dedik. Tam bu noktada 65+ Yaşlı Hakları Derneği olarak karşılanacak ihtiyacın sadece gıda ve temizlik malzemesi olmayacağı öngörümüzü, sivil topluma çok katmanlı katkı sağlama geleneği olan Türkiye Vodafone Vakfı işbirliği ile harekete geçirdik. Derneğimizin uzmanları, gönüllüleri, dostları ile hazırladığımız kısa videolar salgınla ilgili bilgi paylaşımından, fiziksel ve ruhsal sağlığı korumanın ipuçlarına, sosyalleşmenin ve evde kalarak hayata bağlı aktiviteler yapmanın püf noktalarına kadar uzandı. Bu video arşivi, gelen sorular, aktarılan deneyimlerle büyüyor. Sadece yaşlılara değil, yakınlarına da hitap ediyor. Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğinde yaşlı nüfusun dijital dünyadan azami yararlanmasını hedefleyen bu projemizin salgının yol açtığı zorlukları hafifletmesini diliyorum.”

Yaşlılara özel karantina önerileri

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği 65 yaş üstü kişiler için özel olarak hazırlanan “Birlikte İyileşelim” video serisinde “Maskeyi Doğru Kullanalım”, “Biyolojik Saatinizi Koruyun”, “Kaygıyla Yaşamayı Öğrenelim”, “Demans Hastaları İçin Öneriler”, “İletişimde Kalalım”, “Hastanelerin Yükünü Azaltalım”, “Akıllı Telefon ile Yaptıklarım”, “Telefondaki Banka”, “İnternette Güvenli Alışveriş”, “Yaşlanmaya Hazırlanmak”, “Yaşlılar İlaç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?”, “Yaşlılarda Hafif Bilişsel Bozukluk Öncesi Dönem”, “Yaşlılık ve Yaşlı Psikolojisi”, “Mutlu Bir İleri Yaş İçin Neler Yapabiliriz?”, “Yaşlılar Psikolojilerini Nasıl Güçlü Tutabilir?”, “Evde Yaşlı ve Hasta İçin Sistem Kurulması” gibi pek çok konu başlığı yer alıyor.

Nasıl izlenebilir?

“Birlikte İyileşelim” videoları, Mayıs ayı boyunca Vodafone TV’den izlenebilecek. Vodafone TV’ye cep telefonu, tablet ve akıllı televizyonların uygulama marketlerinden indirilerek veya tv.vodafone.com.tr web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

add-or-plus app-store block brand-outline broadband-mid broadband bundles-hi-dark call calls-contacts-mid chat chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up close community customer-care dashboard-hi dashboard deals delivery gonulluluk help location-hi location mail members menu mobile-hi-dark mobile-mid mobile my-vodafone network-signal-hi network offer-badge-percent offer-badge pause play quote-left Created with Sketch. quote-right Created with Sketch. rank-virtuoso report reports return-product roaming search security-mid security share social-facebook social-google-plus social-instagram social-twitter social-youtube tail tick top-up tv upgrade-mid video vodafone-logo-white vodafone